Kapat

7.09.2018 Cuma Banko Maçlar ve Yorumları

7 Eylül Cuma günü oynanacak karşılaşmaların iddaa tahminleri , bahis yorumları , günün analizleri banko maçlar sizinle..

161 Azerbaycan – Kosova – MAÇ SONUCU 1
Dünya kupası elemelerine 7 paunla başlayarak umut vadeden Azerbaycan, sonraki dönemde beklentileri karşılayamadı ve Prosenicki ile yolları ayırarak Karabağ’ın teknik direktörü Kurban Kurbanov’u takımın başına getirdi. Malta, Faroe ve Kosova gibi rakiplerin olduğu grupta şanslarını yüksek görüyorlar.

Elemelerde Türkiye ile aynı grupta yer alan Kosova, sadece Finlandiya deplasmanından 1 puan alabildi. Genel olarak disiplinli oynamaya çalışan dirençli bir ekipler ama yetenek anlamında eksikleri olduğu aşikâr.

Bence bu maç grubun kilit maçlarından birisi. Her ne kadar kolay bir maç olmasa da Azerbaycan’ı seyircisi önünde deneme taraftarıyım. Öncelikli seçimim 1 tercihinden yana.

230 Bulgaristan (U21) – Fransa (U21) – MAÇ SONUCU 2
Grupta ilk 4 maçta galibiyet alamayan Bulgaristan, üst üste 2 maç kazanarak grup ikinciliği şansını sürdürdü. En büyük dezavantajları son 3 maçı deplasmanda oynayacak olmaları.

A takımda olduğu gibi U21 kategorisinde de çok yetenekli oyunculara sahip olan Fransa oynadığı 7 maçı da kazandı. Maçlar Fransa için daha çok prestij anlamı taşıyor. Leipzig forması giyen Jean-Kevin Augustin bu maç öncesi takımdan affını istedi.

Puana ihtiyacı olan Bulgaristan ama grupta tüm maçları kazanan Fransa karşısında işleri kolay değil. Fransa’da teknik direktör Sylvian Ripoll ciddiyeti elden bırakmayacaktır diye düşünüyorum. Tercih konuk ekip kazanır.

166 Romanya – Karadağ – İLK YARI SONUCU X,
Dünya kupası elemelerinde aradığını bulamayan Romanya, Sırbistan ve Karadağ ile gruptan çıkma mücadelesi verecek. Özellikle Sırbistan’a karşı işleri kolay olmayacaktır. Ancak yinede Contra’nın takıma geldikten sonra oyunculara daha fazla güven verdiğini ve takımda daha iyi bir iklim yarattığını biliyoruz.

Dünya kupası elemelerinde grubu Romanya’nın üstünde bitiren Karadağ, genel olarak iyi bir performans gösterdi. Danimarka’nın 4 paun gerisinde kalıp elenseler de Karadağ sıkı bir takım.

Elemelerde Karadağ, Romanya’dan 4 puan almayı başarmıştı. Fakat Romanya’nın bu kez daha coşkulu oynamasını bekleyebiliriz. Karadağ’ın sert savunmasını nasıl aşacaklarını ise bekleyip göreceğiz. Konuk ekibin kontrollü futbolu maçı kitleyebilir. Mevcut şartlarda ilk yarı iki ekipte risk almayacaktır. İlk yarı beraberlik denemek için uygun bir karşılaşma.

231 Danimarka (U21) – Finlandiya (U21) – MAÇ SONUCU 1
Grupta liderin 1 puan gerisinde yer alan Danimarka, Mart ayında oynadığı son maçta Gürcistan karşısında üstün bir oyun ortaya koymalarına rağmen iki defa geriye düşseler de eşitliği yakalamayı başardılar ve sahadan 2-2’lik skorla ayrıldılar. Andreas Skov Olsen, Ingvartsen, Mikkel Duelund ve Robert Skov gibi yetenekli ayaklar kadroda yer alıyor.

Gruptaki son iki maçında Litvanya ve Faroe Adaları’nı mağlup ederek bir anda 3. sıraya yerleşen Finlandiya, 4 maç kala iddialı bir konuma geldi. Ancak bu duruma zayıf rakipleri yenerek geldikleri için onlara güvenmek riskli. Güçlü takımlara karşı dirençli olsalar da Danirmarka’nın etkili hücum hattına direnç göstermeleri çok zor. Alternatif tercihler bulunmadığı için oranı tatmin etmese de ev sahibi kazanır tercihini öneriyorum.