Kapat

763 Avellino – Trento Basketbol Tahminleri 13 Mayıs

Tarihinin ilk Avrupa Kupası finalini diğer İtalyan ekibi Venezia’ya iki maçta da kaybedip kupayı kaptıran Avellino, önceki sezonlarda olduğu gibi yine ligde en azından yarı final oynamayı hedefliyor. Bu hafta başında Patrik Auda ile anlaşmışlardı. Şimdi de Galatasaray’dan Alex Renfroe’yu kadroya kattılar.

Jason Rich, yılın en değerli oyuncusu seçildi. Trento son yıllarda İtalya’da beklenmeyen bir çıkış yapan takımların başında geliyor. İki sene önce Eurocup’ta yarı final oynayan ekip geçen sezon İtalya ligi’nde finale çıkmış ve çekişmeli geçen maçları kaybedip şampiyonluğu kaptırmıştı.

Flaccadori, ligin en iyi genç oyuncusu seçildi. Shields’in oynama durumu maç saatinde netlik kazanacak. Trento’nun son 10 maçının 6’sı üst bitti. Avellino’nun son 8 iç saha maçının 6’sı üst bitti. İki takım çarşamba günü Avellino’da karşı karşıya geldi ve iki takım da düşük şut yüzdesi ile oynamış ve 20 top kaybına rağmen Avellino 78-74 kazanmıştı. Bu kez daha yüksek şut yüzdesi ile oynayacaklarını ve maçın üst biteceğini tahmin ediyorum.