Kapat

988 Cska Moskova – Khimki Basketbol Tahminleri 17 Nisan

Tartışmaların odağında Panathinaikos’un nasıl bir tepki maçı çıkartacağını tahmin etmek zor. Başkan gelecek sezon FİBA Şampiyonlar Liginde mücadele edebileceklerinin sinyalini verdi fakat resmi bir girişim henüz yok. Sonuçta çılgın bir isim blöf yapma ihtimali de var.

Euroleague yönetiminde üzerinde baskı yaratarak hakemleri etkilemeyi de hesaplıyor olabilir. Final Four biletini almaları takdirde tekrardan gelecek sezon birden Euroleague’den ayrılmıyoruz diye ilan edebilirler. Kesinlikle zor bir maç bizleri bekliyor. Seri 5 maça kadar uzayabilir.

Real Madrid’in en büyük kozu Luka Doncic genç yaşına rağmen takımın liderliği oldukça olgun bir şekilde idare ediyor. Pota altında ise sağlıklı olmaları durumunda Randolph ve Gustavo Ayon ikilisini hücumda durdurmak gerçekten de zor.

Fakat Panathinaikos’un da pota altında önemli bir rotasyona sahip olması pota altında durumları muhtemelen dengeleyecektir. Calathes’in performansı belirleyici olacaktır. Hakemler ve Euroleague üzerinde yaratılan baskı ile Yeşiller evinde bu maçı bir şekilde kazanacak gibi duruyor. Riskli olmasına rağmen ms1 denenebilir.