Kapat

989 Panathinaikos – Real Madrid Basketbol Tahminleri 17 Nisan

Obradovic sonrası Final Four’un uzağında kalan Panathinaikos’da son yıllardaki başarısızlık organizasyonun sıklıkla sorgulanmaya başlanmasına sebep olmuştu. Başkanın da agresif eleştirilerini sürdürmesi yetmezmiş gibi sonunda takımın artık Euroleague’de yer almayacağı açıklamasını yapmaya kadar götürdü.

Bu açıklamalar bu seride takımın üzerindeki baskının artmasına sebep olabilir ve hakemlerin de tutumunu etkileyebilir. Calathes, lig tarihinde bir sezonda elde edilen en yüksek asist rakamına ulaştı. James takıma geri döndü ve kaldığı yerden devam ediyor. Real Madrid sezon boyunca yaşadığı çok önemli sakatlık problemleri ile inişli çıkışlı bir sezon geçirdi ve şanssız bir şekilde saha avantajını kaybetti.

Çekişmeli geçen iki Olympiakos maçının birini kazansalardı saha avantajına sahip olacaklardı. Sezona harika bir başlangıç yapan Doncic ardından bir düşüş yaşasa da son dönemde bazı maçlarda kalitesini ortaya koydu. Campazzo son dönemde çıkış yakalamıştı fakat oynamayacak.

Llull’un dönmesi bekleniyordu fakat o da henüz yok. Panathinaikos sahasında 15 maçta 13 galibiyet aldı. Bu maçı da kazanmalarını bekliyorum.