Kapat

Basketbol Yorumları ve Banko Maçlar 9 Nisan 2018 Pazartesi


Pazartesi günü oynanacak karşılaşmaların tahminleri , analizleri , yorumlar banko maçlar makalemiz ileı sizinle.

788 Miasto Szkla Krosno – Zielona Gora
Krosno son 11 maçta 10 mağlubiyet aldı. Hafta sonu oynamaları gereken mücadele ligden ihraç edilen Czarni karşısında olunca bu maç öncesi uzun zamanları vardı. Son 4 maçta ortalama 92 sayı yediler. Fazla top kaybı yapıyorlar. Ribauntlarda zorlanıyorlar.

Zielona Gora 3 maçlık galibiyet serisi sonrası son 3 maçta 2 mağlubiyet aldı. Cumartesi günü Ostrow Wielkopolski deplasmanında kaybettiler. Önceki sezonlardan farklı olarak çok daha önemli tecrübeye sahip oyunculara sahipler. Hafta sonu sakatlanan Kelati bu maçta oynamayacak.

Son 8 deplasman maçında 83 sayı yemediler. Zielona Gora’nın hem saha avantajını kaybetmeme ve hem de olası playoff yarı final serileri için saha avantajını elde etme adına kalan dönemde deplasman ağırlıklı zor maçların yer aldığı fikstürlerinde hata yapma lüksleri yok.

İki gün sonra Szczecin’i konuk edeceklerinden maçı erken kopartıp rotasyona gitmek isteyeceklerdir. Krosno 13 iç saha maçının 12’sinde ilk yarı handikapta kalamadı. Zielona Gora’nın ilk yarıdan farkı açıp kazanmasını bekliyorum.

789 Nizhny Novgorod – Cska Moskova
2014 ve 2015’deki harika sezonların ardından Nizhny Novgorod, yabancı seçimlerinde isabeti bulamayınca üst sıra takımları pek zorlayamıyor. Koç Lukic’in sezonun maçı olarak nitelendirildiği maçta hafta içi Perm deplasmanında son çeyreği kötü oynasalar da maç sonunda Strebkov’un serbest atışları ile galibiyete uzandılar.

Jelovac etkili performans gösteriyor. Son 4 iç saha maçında ortalama 84 sayı yediler. VTB Ligi’nde son 8 maçını kazanan CSKA Moskova, Euroleague’de playoff’lara moralli bir giriş yapıyor. Son 14 maçta 12 galibiyet ile Euroleague normal sezonu lider tamamladılar ve haftaya Khimki serisine başlayacaklar.

İki gün sonra Estonya’da Kalev ile maç yapacaklar. Hines sakatlığından yok. 3 ay önce CSKA rakibini 97-80 devirmişti. Benzer bir şekilde 100’ü bulabileceklerini ve maçın üst biteceğini tahmin ediyorum.

790 Khimki – Parma Permsky Kray
Khimki, VTB Ligi’nde tarihinin en kötü sezonunu geçiriyor. Bu sezon tekrar dönmeyi hedefledikleri Euroleague arenasında playoff’a kalmayı başardılar ve ilk turda diğer Moskova ekibi CSKA Moskova ile eşleştiler. Honeycutt dışında Anderson’ın sakatlığı sürüyor.

Zubkov da son dönemde oynamamıştı. Robinson’ın dizindeki sakatlık probleminden durumu belirsiz. Parma Perm ilk kez geçen sezon katıldığı VTB Ligi’nde kısıtlı kadrosu ile son sıralarda yer almıştı. Bu sezon ise birbirine yakın birçok takımın yer aldığı ligde bu kez playoff’u kovalıyorlar. Son 5 deplasman maçında 3 galibiyet aldılar.

Daha yeni triple-double yapıp VTB Ligi tarihine geçen Miller-McIntyre hafta içi de Novgorod karşısında etkili performans gösterdi ve ona McLean’den iyi katkı geldi fakat kazanamadılar. Khimki son 9 iç saha maçının 8’inde handikabı aşamadı. Parma da son 9 deplasman maçının 7’sinde handikapta kaldı. Rotasyona gitmesi muhtemel Khimki karşısında konuk ekibin kolay pes etmeyeceğine inanıyorum.

791 Le Portel – Gravelines
Le Portel’in 4 maçlık galibiyet serisi Pau Orthez deplasmanında aldıkları mağlubiyetle son buldu. Son 4 iç saha maçında rakipleri 62 sayı ortalamasında tuttular. Son maçlarda rakiplere ribaundlarda üstünlük kurdular. Hassell formda. Gravelines arka arkaya 5 maçta 4 mağlubiyet aldıktan sonra son maçta Limoges’u Smith’in boyalı alanı rakibe kapatması ile devirdi.

Son 3 deplasman maçında ortalama 84 sayı yediler. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. İki takımın 3 ay önceki mücadelesi Fransa ligi tarihine geçen bir karşılaşma olmuştu. Son çeyreği 18-2 geride kapatan Gravelines böylece maçın uzatmaya gitmesine engel olamamış ve uzatmada da sayı atamayıp kaybetmişti.

Le Portel, 13 iç saha maçının 11’inde handikabı aştı. Gravelines kaybettiği 8 deplasman maçının 7’sinde handikapta kalamadı. Le Portel’in kazanıp handikabı aşmasını bekliyorum.